Mezoterapia igłowa i bezigłowa, opis, ceny

wtorek, 16 sierpnia 2011

Mezoterapia bezigłowa - opis i etapy zabiegu, przeciwskazania


Mezoterapia bezigłowa - to nieinwazyjna metoda wprowadzania do skóry właściwej substancji leczniczych służąca głównie do redukcji cellulitu i odmładzania skóry.

Zasada zabiegu

Zabieg opiera się na pracy lasera biostymulującego i specjalnych impulsów elektrycznych, a także techniki drenażu limfatycznego, które mają zadanie wprowadzić
do skóry substancje aktywne. Technika, która pozwala na pokonanie bariery naskórkowej i przenikanie w głąb skóry składników żelu, nosi nazwę Aquaforezy.

Etapy zabiegu:


Aquaforeza to proces kilkufazowy. W pierwszej fazie aktywnego transportu impulsy elektryczne mają za zadanie poszerzyć ujścia mieszków włosowych, gruczołów potowych i łojowych umożliwiając transport substancji leczniczych do głębszych warstw skóry. Jednocześnie nawilżają, odżywiają i regenerują skórę. Działają jako przeciwutleniacze oraz poprawiają przepływ krwi w naczyniach mikrokrążenia.

W fazie drugiej tonizacji mięśni dochodzi do pobudzenia włókien mięśniowych i stymulacji fibroblastów do propdukcji kolagenu.

Trzecia faza - stymulacja drenażem limfatycznym - uaktywnia układ limfatyczny, ułatwia wydalanie produktów przemiany materii, wzmiacnia zdolności regenracyjne skóry.

Te etapy terapii mogą być poprzedzone fazą laseroterapii. Naświetlanie wykonane jest głowicą prysznicową, emitującą światło czerwone i podczerwone. Laseroterapia daje efekt biostymulujący, wzmaga przemiany komórkowe oraz nasila procesy naprawcze.
mezoterapia bezigłowa
mezoterapia bezigłowa
Parametry techniczne zabiegu mezoterapii

Żel wykorzystywany w mezoterapii bezigłowej zawiera substancje silnie nawilżające, czynniki zwiększające procesy regeneracji skóry, naturalne wyciągi roślinne oraz przeciwutleniacze. Aquaforeza powoduje, że składniki aktywne są rozkładane równomiernie na całej powierzchni poddanej zabiegowi mikrodermabrazji bezigłowej. Parametry techniczne programu terapii każdorazowo dopasowywane są w trakcie zabiegu do progu odczuwania pacjentki. W fazach tonizacji mięśni i stymlulacji drenażem limfatycznym natężenie może dojść do tzw. progu motorycznego, tzn. osiągnąć wartość przy której widoczne będą drgania i skurcze mięśniowe. W zależności od okolicy ciała poddanej zabiegowi, dobierana jest odpowiednia wielkość aplikatora (fragment elektrody czynnej bezpośrednio stykający się z ciałem). Zabieg jest przyjemny, bezbolesny, relaksujący. Nie wyłącza pacjenta z życia codziennego.

Czas trwania terapii i zmiana parametrów są zaprogramowane komputerowo, a dotykowy ekran ułatwia obsługę urządzenia.

Każda sesja zabiegowa mezoterapii bezigłowej trwa około 30 minut. W celu uzyskania widocznych efektów zalecana jest seria 8 do 10 zabiegów w odstępach kilkudniowych. Pierwsze efekty widoczne są po 5-6 zabiegach. Zależy to od stopnia zaawansowania cellulitu bądź nasilenia zmarszczek.

Wskazania do zabiegu mezoterapii bezigłowej :

  • cellulit
  • zmarszczki
  • skóra sucha, wiotka, "zmęczona"
  • objawy fotostarzenia skóry tzw. fotoaging
  • skóra palaczy


Przeciwskazania mezoterapii bezigłowej:

  • ciąża
  • choroby nowotworowe
  • stwardnienie rozsiane
  • rozrusznik serca
  • padaczka
  • nadczynność tarczycy
  • niedoczynność tarczycy
  • menstruacja
  • miejscowe infekcje wirusowe i bakteryjne
  • spirala domaciczna
  • metalowe implanty



Mezoterapia bezigłowa jest metodą, która ułatwia przenikanie czynnych substancji bez potrzeby naruszania ciągłości skóry. Pozwala na uzyskanie bardzo dobrych efektów w walce z cellulitem oraz procesami starzenia się skóry. Umożliwia zredukowanie cellulitu o 1 stopień w cyklu zabiegowym. Modeluje sylwetkę, zmniejszając obwody ciała. Wyraźnie ujędrnia, nawilża, uleastycznia i poprawia koloryt skóry, nadając jej zdrowy wygląd.

2 komentarze:

Joasiak pisze...

Fajny opis. Mezoterapia igłowa ma rewelacyjne efekty. Świetnie odświeża i odmładza skórę. Też zdecydowałam się na ten zabieg, gdy przeczytałam opis zabiegu na https://medicusself.pl/. W tej klinice zrobiłam też zabieg mezoterapii.

Kasia pisze...

Ciekawe, do tej pory robiłam jedynie mezoterapię igłową

Prześlij komentarz